Menu

int(1)
Novinky

GASPARINI-hvězda roku 2022 12.4.2023

 Český chovatel se dočkal. Po dlouhých 22 letech získal titul KONĚ ROKU ČR 2022 český odchovanec Petra Karlíka GASPARINI (Eagle Top). Vítěz slovenského Derby, českého i slovenského St.Leger. Kromě titulu nejvyššího byl vyhodnocen Nejlepším koněm českého chovu, nejlepším tříletým hřebcem českým i slovenským.

 Velká gratulace chovateli i celému přípravnému týmu. Úžasný výkon!

Foto Tereza Bartoníková

Gasparini4

KLASICKÝ VÍTĚZ ZAMICO V CHOVU 16.2.2023

 Těšně před začátkem připouštěcí sezóny, nechala stáj Rabbit Trhový Štěpánov licentovat svého úspěšného odchovance ZAMICO. Bude působit tamtéž.

Zamico-19-vch-3

Seznam hřebců pro rok 2023

Sh2023

NOVÁČEK V CHOVU ESKERKHAN 11.2.2023

 Letošním debutantem v chovu je klasický vítěz ESKARKHAN (IRE), který své služby bude poskytovat v Darhorse Krabčice. Nahradí místo za Dux Scholar, jenž český chov opustil.

 Větší využití v Polsku se najde i pro loňského novice Nagano Gold. Zda-li se po 2 letech do českého chovu vrátí, to už ukáže vývoj chovu.

 Trendem se ukazuje importování hotových koní. Stáda chovných klisen se stále tenčí, i když loňské úspěchy českých odchovanců byly excelentní, ale to už je jiná kapitola...

Eskerkhan-ire-12hl

ČESKÝ CHOV SE NA PŘEKÁŽKÁCH NEZTRATIL 9.10.2022

 Neděle 9.10. patřila největšímu dostihovému svátku u nás, či-li 132.Velké pardubické steeplechase se Slavia pojišťovnou. Loňský vítěz TALENT (Egerton) sice vítězství neobhájil, ale vybojoval si místo druhé. Což je opět úžasný výsledek. 2.-6. dotované místo uhájili koně českého chovu.

Velká pardubická (stcc, Listed, 6900 m)

I. MR. SPEX (GER) ž. Lukáš Matuský

II. TALENT (Egerton)  ž. Pavel Složil ml.

III. SACAMIRO (Camill) Jakub Kocman

IV. PLAYER (Moonjaz) ž. Marcel Novák

V. ARGANO (Lord Of England) ž. Martin Liška

VI. LOMBARGINI (Enjoy Plan) ž. Jan Odložil

 Český chov se neztratil ani v dalším klání...

Cena Labe (stcc, Listed, 5200 m) 

I. WEEL ABSOLUT (Pouvoir Absolu) ž. Jaroslav Myška

Cena Vltavy (stcc, NL, 5200 m) 

I. GATSBY (Egerton) ž. Jan Odložil

Cena ČASCH (stcc, I.kat., 4200 m)

I. GREEK DESSERT (Stormy Jail) ž. Jan Odložil

Cena Laty Brandisové (stcc, I.kat., 4200 m)

I. MAKOVÁ PANENKA (Stormy Jail) ž. Jan Odložil

 Jak je vidět, excelovali potomci již nežijících plemeníků a EGERTON opět sahá po titulu šampiona plemeníků. Všem gatuluji k úspěchům a hlavně děkuji českým chovatelům, že v této nelehké době zachraňují střípky chovu. Klesající počty chovných klisen hovoří bohužel jasnou řečí.

GASPARINI se hlásí o titul 9.10.2022

 GASPARINI (Eagle Top) letos trojnásobným klasickým vítězem! Velmi úspěšná bilance pro vítěze českého i slovenského  St.Leger. Po vítězství v Derby slovenském, upevnil svoji pozici. U nás sahá přinejmenším po titulu Nejlepší kůň českého chovu a na Slovensku se popere o titul Koně roku, případně nejlepšího tříletého hřebce.

EAGLE TOP MÁ DERBYVÍTĚZE 21.7.2022

  GASPARINI (Eagle Top) se nedostal na start Českého Derby, ale plně svoji kvalitu ukázal v Derby slovenském. Jeho chovatel Petr Karlík může být právem pyšný na svůj chovatelský počin. K vítězství gratuluji a přeji úspěchy v dalších startech.

Foto zavodisko.sk

22_derbysvk_vitez

NAGANO GOLD POTŘETÍ!!! 19.4.2022

  Začínající plemeník NAGANO GOLD (GB) získal čistý hattrick s titulem Koně roku. Na první příčce se usadil v roce 2019, 2020 a 2021. Zapsal se jako první rovinový kůň, který tento titul získal 3x.

  Skvělá vizitka pro tohoto nováčka v chovu.

Nagano-gold-hlava

Foto: Pavla Pechmanová

EGERTON opět šampion plemeník 21.3.2022

Dostihová sezóna 2021 je definitivně sečtena. A hned několik titulů získal posmrtně krasavec EGERTON.  

  Začnu rovinami, šampion plemeník celkový se ziskem 1.286.200 Kč. Tady se nejvíce zasloužila Listed vítězka WELLUNCA. Šampion plemeník dle vítězství, jeho potomci proběhli vítězně cílem 13x, což je jediný dvojciferný výsledek z celého seznamu 119 otců. Šampion plemeník dle AEI, tady se prosadil na distanci 1900-2199 m, s hodnotou 1,9.

   Titul šampion plemeník překážky rozhodl vítěz Velké pardubické steeplechase TALENT, celkový zisk potomků 1.571.900 Kč.  

   Vloni se narodila poslední hříbata Egertona, tak se určitě máme na co těšit. Zrají jako víno, takže o sobě dávají vědět na dráze spíš starší koně.

Egerton-tituly21_3

PŘIPOUŠTĚCÍ SEZÓNA 2022 STARTUJE 13.2.2022

 V úterý 15.2. se rozběhne plnokrevná připouštěcí sezóna 2022. Seznam hřebců čítá 17 jmen, což je opět méně, než tomu bylo loni. Ale během sezóny se může ještě změnit. Nováčkem do řad plemeníků je dvojnásobný kůň roku NAGANO GOLD (GB).

Sh2022_2

Nagano-gold-7a_2

TALENT VÍTĚZEM VP 11.10.2021

 V neděli 10.10. se běžela 131.Velká pardubická steeplechase (Listed, 6900 m). Po boji o jednu délku získal vítězství 10 letý český odchovanec TALENT, jehož otcem je letos uhynulý šampion plemeník Egerton. Vítězně ho do cíle přivedl žokej Pavel Složil ml., který si splnil, zažil a překonal to, o čem jeho otec jen snil (nejlepší výkon bylo 2. místo). Manželé Kabelkovi jsou nejen majiteli, ale také chovateli a trenéry Talenta, čímž se vítězství stává obrovskou třešní na dortu po loškém 4.místě. Celému týmu k vítězství upřímná gratulace.

 Loňský vítěz Hegnus dělá radost chovateli a majiteli v jedné osobě, panu Ševců, protože se neztratil ani letos. Tento třináctiletý matador poctivě doběhl na 5.místě s ž. Lukášem Matuským.

 Vrátím-li se k hřebci Egerton, bude i letošní sezónu patřit mezi přední plemeníky. V nedělním klání zvítězil jistě jeho syn GATSBY v Ceně ČASCH (I.kat., 4200 m) s ž. Janem Faltejskem. V následující steepechase, Poháru BICZ holding 2021, doběhl SEXY LORD na 2. místě.

 Vůbec bych se nedivila, kdyby se v nominaci na titul nejlepší kůň českého chovu objevili Egertonovi potomci TALENT-WELLUNCA-GATSBY.

Vp-21-vondrous

Foto: Vondrouš-ČTK

WELLUNCA VYHRÁLA LISTED 6.10.2021

Čtyřletá odchovankyně hřebčína Napajedla WELLUNCA, dcera letos uhynulého Egertona, se i letos přiblížila nominaci na titul nejlepšího koně českého chovu. Ve Velké Chuchli 25.9. si připsala další listed vítězství v HRUBYMOVING EJC LONG (43. Velká cena českého turfu) a zárověň pomohla svému jezdci, italskému žokeji Antonio Fresu, získat letošní pohár žokejů.

Foto: Pavla Pechmanová

Wellunca-17-pe

MOVE YOUR VISION BODOVAL V DERBY 14.7.2021

Slovenský úřadující šampion plemeník Move Your Vision zabodoval 4.7. v Magyar Derby (Gd-1). O úspěch se postaral syn SHY BOY (HUN), odchovanec hřebčína Bábolna (z Sougy po Naaqoos). Děd z otcovy linie je nedávno uspaný šampion GALILEO. Jeden z nejlepších koní zanechává nesmazatelnou stopu.

ČESKÉ DERBY? 2.7.2021

Ve Velké Chuchli se 27.6. odběhlo 101.české derby. Mezi 16 uchazečů o vítězství nebyl zařazen žádný kůň českého chovu. Vítězství si jistě vybojoval HAZARDER (IRE) ze stáje Dr. Charváta, pod vedením ž. Václava Janáčka, v trenérské taktovce Pavla Tůmy. Celému týmu gratulujeme...

Foto Andrea Zavadilová.

Hazarder-derby21-1

CHYBY STRÁNEK ZAŽEHNÁNY! 8.6.2021

Oprava funkčnosti stránek se po pár měsících zdařila. Již by se mělo vše plně zobrazovat.

Lehce jsem upravila obsah stránek. Přestaly se zobrazovat některé fotografie, tak jsem se rozhodla, že poodhalím další část mého archivu. Určitě přijdou vhod vítězové Derby z českého chovu, podrobněji popsaní šampioni plemeníků, tituly nejlepší koně českého chovu mají vlastní menu. Protože se ztratila některá data, obnovuji jednotlivé plemeníky. Aktualizace katalogových stránek. Doplnění rodin o úspěšné členy, kteří v době vzniku ještě nebyli na světě. Starším hřebcům katalogové přehledy chyběly zcela.

Doufám, že je to poslední úprava historie. Hotovo je do písmene L, takže mám před sebou ještě pořádnou haldu práce, ale motivují mě nově nalézané informace. Podobný pocit jsem měla, když stránky vznikaly.

Moje historie nemizí, ale rozrůstá se...

ROLANDO 12.5.2021

Nový plemeník v českém chovu stíhá pomalý konec sezóny. Licentován pro klisny vlastního chovu.

Ronaldo3

ČESKÝ CHOV V DERBY 12.4.2021

Fotodokumentace vítězů Derby od roku 1960. Nejsilnější zastoupení vítězů od prvopočátku nejvýznamnějšího dostihu tříletých koní má hřebčín Napajedla. Historický přehled vítězů čítá 39 jmen a prvním z nich byl v roce 1925 RENOMMÉ.

V Derby je také zastoupená jedinečná hřebčí linie českého chovu po 4 generace

MASIS - LYON - HVIEZDAR - BOHATIER

Masispoderby

Starší »
Libí se tento web ?
Jak ovlivnit obsah? Odpovědí:

We support the Embedded Metadata Manifesto

WebArchiv - archiv českého webu

Slovensko

Po rozdělení Československa na dva samostatné státy se plnokrevný chov i nadále prolíná. S využitím slovenských plemenný knih a vydaných katalogů plemeníků v roce 2000 a 2006 se pokusím zveřejnit co největší počet hřebců, na Slovensku působících. Někteří pendleři jsou již publikováni v našich plemenících (např. Fairlypi, Calming Influence, The Bogberry, Dunsany aj.). Někteří již působili v chovu před rokem 1993, jiní u nás začínali nebo byli pronajati. Ke slovenským plemeníkům nebudou samostarně doplňováni vítězní potomci pro nedostatek fotodokumentace.

Seznam plemeníků najdete v bočním menu vlevo, po rozkliknutí ikony Slovensko.

Informace čerpány z plemenné knihy Slovensko sv. III. - VI., pedigreequerry.com, hippodrom.ru, dostihyjc.cz, zavodisko.sk, turf-times.de, france-galop.com, katalogy plemeníků Slovensko 2000 a 2006.

Autorem fotografií je vesměs Václav Volf. Dále použito archivu zavodisko.sk, hippodrom.ru, cocakollix.rajce.idnes.cz, plnokrvniky.rajce.idnes.cz, fotomarii.cz.

ŠAMPION PLEMENÍK SLOVENSKA 2020

Move Your Vision

Move-your-vision-sampion

ANKETA NEJLEPŠÍ KŮŇ SLOVENSKÉHO CHOVU

 

 

 

Blue-bay-svk-18-kn
  
Nejlepší kůň slovenského chovu 2022
BLUE BAY (CZE)
Shamalgan (FR) - Bathory (IRE)
 chov Ing. Karol Szabo
3 vítězství
 
1. Memoriál A. Rišku (II.kat)

 

Gentlemanjack-nej21

Nejlepší kůň slovenského chovu 2021
GENTLEMAN JACK (SVK)
Fairlypi (IRE) - Getaway (GB)
 chov Křížek Vojtech
 
4 vítězství
 

 

Vandual-nksch20-11 Nejlepší kůň slovenského chovu 2020
VANDUAL (SVK)
Rainbows For Life (CAN) - Viazma (CZE)
 chov Vandual Agro 
 
2. Velká cena města Pardubic, stcc (NL)
3. Velká pardubická steeplechase, stcc (Listed)

 

Bolthorn_nksch19   Nejlepší kůň slovenského chovu 2019
BOLTHORN (CZE)
Mikhail Glinka (IRE) - Bathory (IRE)
 chov Ing. Karol Szabo
3. Veľká októbrová cena (I.kat)
4. 27. Slovenské Derby (Gd-3)
4. 27. Slovenský St. Leger (Listed)

 

Mooreen   Nejlepší kůň slovenského chovu 2018
MOOREEN (SVK)
Calming Influence (IRE) - Marnaari (SLO)
 chov Žrebčín Kobylany
1. 26. Jarná míľa (I.kat)
4. Cena Scottish Rifla (Listed)
4. 26. Cena Pat´s Music (Listed)

 

Mooreen-nksch18-17
  
Nejlepší kůň slovenského chovu 2017
MOOREEN (SVK)
Calming Influence (IRE) - Marnaari (SLO)
 chov Žrebčín Kobylany
1. 26. Cena Arvy (Listed)
4. 25. Slovenské Oaks (Listed)
4. 25. Jarná cena kobýl (Listed)

 

Samoa-nksch16  
  
Nejlepší kůň slovenského chovu 2016
SAMOA (CZE)
Saddex (GB) - Sweet Answer (GB)
 chov Piskla Miroslav, Ing. - MPL
 
3 vítězství
3. 24. Slovenské Oaks (Listed)

 

Sulman-nksch15-14  
  
Nejlepší kůň slovenského chovu 2015
SULMAN (SVK)
Look Honey (IRE) - Sleeky Tigress (GER)
 chov Ing. Pavel Mozdík
1. Velká letní cena Ústeckého kraje (I.kat)
1. Jesenný handicap Meridian (I.kat)
3. 3x místo (I.kat)

 

Sulman   
  
Nejlepší kůň slovenského chovu 2014
SULMAN (SVK)
Look Honey (IRE) - Sleeky Tigress (GER)
 chov Ing. Pavel Mozdík
3 vítězství
1. Velká októbrová cena (I.kat)
 2. Slovenský St. Leger CHARVÁT (Listed)

 

   
Wuelto-nksch13   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2013
WUELTO (SVK)
Rosensturm (IRE) - Wincara (CZE)
 chov Vadual Agro
 
3 vítězství
 4. Slovenský St. Leger CHARVÁT (Listed)

 

   
Briton-track-nksch12
   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2012
BRITON TRACK (SVK)
Desert Track (GB) - Brithney (SLO)
 chov PD Senica
 
2 vítězství
 

 

Vandual-nksch11 Nejlepší kůň slovenského chovu 2011
VANDUAL (SVK)
Rainbows For Life (CAN) - Viazma (CZE)
 chov Vandual Agro 
klasický vítěz
4 vítězství
1. Saint Leger CHARVÁT (Listed)

 

   
Linda-nksch10
   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2010
LINDA (GER)
Black Sam Bellamy (IRE) - Larana (GER)
 chov Agrolipt s.r.o.
1. Cena Pat´s Music (Listed)
2. 62. Jarní cena klisen (Listed)
 4. Slovenské Oaks (Listed)

 

   
Marion_nksch09  
   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2009
MARION (SVK)
Czas (POL) - Mika (CZE)
 chov A.+S. Kákoš, Prietržka
 
3 vítězství
 4. Velká októbrová cena (I.kat)

   
Boschka-nksch08  
   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2008
BOSCHKA (SVK)
Global Player (GB) - Bodkin (GB)
 chov PD Senica
 
1 vítězství
 2. Cena Muscatite (I.kat)

 

   
Sequoia-04-kn   
   
Nejlepší kůň slovenského chovu 2007
SEQUOIA (SLO)
Sebastian (GB) - Secret Success (IRE)
 chov Gestüt Güthler Hof s.r.o. Kuchyňa
1. Winer Frühjahrspreis der Stuten (Listed)
2. Preis der Stadt Wien (Listed)
 3. VIII.Austrian OAKS (Gd-2)