Menu

int(1)
Novinky

Zasloužilá matka BATHORY 3.3.2024

Hnědka BATHORY (IRE) (Celtic Swing) na dráze startovala 3-4 letá celkem 8x. Získala 2 vítězství, ale největším úspěchem bylo druhé místo v Cene Whisky (I.kat). Žádná super hvězda, ale ani se zcela neztratila.

Důvěru v chovu ji dal Ing. Karol Szabo a jak jde vidět neprohloupil. Ze čtyř startujících potomků dala 3x Nejlepšího koně slovenského chovu. 2019 BOLTHORN (Mikhail Glinka), 2022 BLUE BAY (Shamalgan) a 2023 BLUE RIVER (Fairlypi).

To je pro mě velký chovatelský úspěch.

Bathory-ire-08-z2

Torque Power připouští na Slovensku 3.3.2024

V řadách plemeníků působících na Slovensku se letos nově objevil bělouš TORQUE POWER (Toronado), známý z českých dostihových drah. Z jeho největších úspěchů připomeňme dvojnásobné vítězství v Listed Velké ceně Prahy, doběhl druhý v Českém Derby, třetí ve Velké jarní ceně.

Torque-power-jc

Kniha o derby 20.2.2024

Před nedávnem spatřila svělo světa kniha "Dostihy o modrou stuhu". Autor Martin Cáp představuje století vítězů nejvýznamnějšího dostihu tříletých velmi poutavým, přehledným a zcela vyčerpávajícím způsobem. Statistiky, příběhy, dobové fotografie, osudy vítězů atd. Pro mě je kniha obsahově naprosto dokonalá a autorovi patří velký dík za úžasné dílo.

Dostihy_o_modrou_stuhu

Tituly 2023 rozdány 20.2.2024

Hodnocení loňské dostihové sezóny nedopadlo pro český chov špatně.

MAXMILIÁN (Eagle Top), syn jednoho z našich nejžádanějších plemeníků, si vybojoval titul Nejlepšího dvouletého hřebce ČR 2023.

SACAMIRO (Camill), díky vítězství ve Velké pardubické, byl vyhodnocen Nejlepším koněm ve steeplechase crosscountry 2023. Samozřejmě zaslouženě byl zvolen Nejlepším koněm českého chovu 2023.

Sacamiro-jc

Připouštěcí sezóna odstartovala 15.2.2024

V našem chovu budou nově působit NIGHT TORNADO, FIRE OF THE SUN a český odchovanec FATRA LUC.

Novic2024

Sh2024

GASPARINI-hvězda roku 2022 12.4.2023

Český chovatel se dočkal. Po dlouhých 22 letech získal titul KONĚ ROKU ČR 2022 český odchovanec Petra Karlíka GASPARINI (Eagle Top). Vítěz slovenského Derby, českého i slovenského St.Leger. Kromě titulu nejvyššího byl vyhodnocen Nejlepším koněm českého chovu, nejlepším tříletým hřebcem českým i slovenským.

Velká gratulace chovateli i celému přípravnému týmu. Úžasný výkon!

Foto Tereza Bartoníková

Gasparini4

KLASICKÝ VÍTĚZ ZAMICO V CHOVU 16.2.2023

Těšně před začátkem připouštěcí sezóny, nechala stáj Rabbit Trhový Štěpánov licentovat svého úspěšného odchovance ZAMICO. Bude působit tamtéž.

Zamico-19-vch-3

Seznam hřebců pro rok 2023

Sh2023

NOVÁČEK V CHOVU ESKERKHAN 11.2.2023

Letošním debutantem v chovu je klasický vítěz ESKARKHAN (IRE), který své služby bude poskytovat v Darhorse Krabčice. Nahradí místo za Dux Scholar, jenž český chov opustil.

Větší využití v Polsku se najde i pro loňského novice Nagano Gold. Zda-li se po 2 letech do českého chovu vrátí, to už ukáže vývoj chovu.

Trendem se ukazuje importování hotových koní. Stáda chovných klisen se stále tenčí, i když loňské úspěchy českých odchovanců byly excelentní, ale to už je jiná kapitola...

Eskerkhan-ire-12hl

ČESKÝ CHOV SE NA PŘEKÁŽKÁCH NEZTRATIL 9.10.2022

Neděle 9.10. patřila největšímu dostihovému svátku u nás, či-li 132.Velké pardubické steeplechase se Slavia pojišťovnou. Loňský vítěz TALENT (Egerton) sice vítězství neobhájil, ale vybojoval si místo druhé. Což je opět úžasný výsledek. 2.-6. dotované místo uhájili koně českého chovu.

Velká pardubická (stcc, Listed, 6900 m)

I. MR. SPEX (GER) ž. Lukáš Matuský

II. TALENT (Egerton)  ž. Pavel Složil ml.

III. SACAMIRO (Camill) Jakub Kocman

IV. PLAYER (Moonjaz) ž. Marcel Novák

V. ARGANO (Lord Of England) ž. Martin Liška

VI. LOMBARGINI (Enjoy Plan) ž. Jan Odložil

Český chov se neztratil ani v dalším klání...

Cena Labe (stcc, Listed, 5200 m)

I. WEEL ABSOLUT (Pouvoir Absolu) ž. Jaroslav Myška

Cena Vltavy (stcc, NL, 5200 m)

I. GATSBY (Egerton) ž. Jan Odložil

Cena ČASCH (stcc, I.kat., 4200 m)

I. GREEK DESSERT (Stormy Jail) ž. Jan Odložil

Cena Laty Brandisové (stcc, I.kat., 4200 m)

I. MAKOVÁ PANENKA (Stormy Jail) ž. Jan Odložil

Jak je vidět, excelovali potomci již nežijících plemeníků a EGERTON opět sahá po titulu šampiona plemeníků. Všem gatuluji k úspěchům a hlavně děkuji českým chovatelům, že v této nelehké době zachraňují střípky chovu. Klesající počty chovných klisen hovoří bohužel jasnou řečí.

GASPARINI se hlásí o titul 9.10.2022

GASPARINI (Eagle Top) letos trojnásobným klasickým vítězem! Velmi úspěšná bilance pro vítěze českého i slovenského  St.Leger. Po vítězství v Derby slovenském, upevnil svoji pozici. U nás sahá přinejmenším po titulu Nejlepší kůň českého chovu a na Slovensku se popere o titul Koně roku, případně nejlepšího tříletého hřebce.

EAGLE TOP MÁ DERBYVÍTĚZE 21.7.2022

GASPARINI (Eagle Top) se nedostal na start Českého Derby, ale plně svoji kvalitu ukázal v Derby slovenském. Jeho chovatel Petr Karlík může být právem pyšný na svůj chovatelský počin. K vítězství gratuluji a přeji úspěchy v dalších startech.

Foto zavodisko.sk

22_derbysvk_vitez

NAGANO GOLD POTŘETÍ!!! 19.4.2022

Začínající plemeník NAGANO GOLD (GB) získal čistý hattrick s titulem Koně roku. Na první příčce se usadil v roce 2019, 2020 a 2021. Zapsal se jako první rovinový kůň, který tento titul získal 3x.

Skvělá vizitka pro tohoto nováčka v chovu.

Nagano-gold-hlava

EGERTON opět šampion plemeník 21.3.2022

Dostihová sezóna 2021 je definitivně sečtena. A hned několik titulů získal posmrtně krasavec EGERTON.

Začnu rovinami, šampion plemeník celkový se ziskem 1.286.200 Kč. Tady se nejvíce zasloužila Listed vítězka WELLUNCA. Šampion plemeník dle vítězství, jeho potomci proběhli vítězně cílem 13x, což je jediný dvojciferný výsledek z celého seznamu 119 otců. Šampion plemeník dle AEI, tady se prosadil na distanci 1900-2199 m, s hodnotou 1,9.

Titul šampion plemeník překážky rozhodl vítěz Velké pardubické steeplechase TALENT, celkový zisk potomků 1.571.900 Kč.

Vloni se narodila poslední hříbata Egertona, tak se určitě máme na co těšit. Zrají jako víno, takže o sobě dávají vědět na dráze spíš starší koně.

Egerton-tituly21_3

TALENT VÍTĚZEM VP 11.10.2021

V neděli 10.10. se běžela 131.Velká pardubická steeplechase (Listed, 6900 m). Po boji o jednu délku získal vítězství 10 letý český odchovanec TALENT, jehož otcem je letos uhynulý šampion plemeník Egerton. Vítězně ho do cíle přivedl žokej Pavel Složil ml., který si splnil, zažil a překonal to, o čem jeho otec jen snil (nejlepší výkon bylo 2. místo). Manželé Kabelkovi jsou nejen majiteli, ale také chovateli a trenéry Talenta, čímž se vítězství stává obrovskou třešní na dortu po loškém 4.místě. Celému týmu k vítězství upřímná gratulace.

Loňský vítěz Hegnus dělá radost chovateli a majiteli v jedné osobě, panu Ševců, protože se neztratil ani letos. Tento třináctiletý matador poctivě doběhl na 5.místě s ž. Lukášem Matuským.

Vrátím-li se k hřebci Egerton, bude i letošní sezónu patřit mezi přední plemeníky. V nedělním klání zvítězil jistě jeho syn GATSBY v Ceně ČASCH (I.kat., 4200 m) s ž. Janem Faltejskem. V následující steepechase, Poháru BICZ holding 2021, doběhl SEXY LORD na 2. místě.

Vůbec bych se nedivila, kdyby se v nominaci na titul nejlepší kůň českého chovu objevili Egertonovi potomci TALENT-WELLUNCA-GATSBY.

Vp-21-vondrous

WELLUNCA VYHRÁLA LISTED 6.10.2021

Čtyřletá odchovankyně hřebčína Napajedla WELLUNCA, dcera letos uhynulého Egertona, se i letos přiblížila nominaci na titul nejlepšího koně českého chovu. Ve Velké Chuchli 25.9. si připsala další listed vítězství v HRUBYMOVING EJC LONG (43. Velká cena českého turfu) a zárověň pomohla svému jezdci, italskému žokeji Antonio Fresu, získat letošní pohár žokejů.